Časté otázky

Přehrátím videa souhlasíš s podmínkami a cookies YouTube.
Další informace najdeš v nastavení cookies.

Jak používat moderní technologie bezpečně a smysluplně?

Aktivní hravé vzdělávání je mnohem lepší, než nechat děti celý den koukat na náhodná videa s reklamami. Edudadoo umožňuje smysluplně rozšířit společnou aktivitu a propojuje virtuální svět appky se světem reálným. Co myslím smysluplným využitím? Koukni na video nahoře!

Ve zkratce: Technologie je použitá smysluplně, pokud něco usnadňuje, nebo umožňuje něco jinak nemožného. Třeba pexeso se členy rodiny můžu nafotit, upravit v grafickém programu, vytisknout a nastříhat, ale ne každý rodič na to má čas pětkrát týdně. A papírové obrázky nikdy nebudou samy mluvit.

Zejména s malými dětmi je důležité si hrát společně, ukazovat a vysvětlovat. Edudadoo by mělo být pouze jdenou z mnoha aktivit. Stejně, jako nenechám děti sníst libovolné množství čokolády, musím stanovit i jasný čas na tento druh zábavy.

Jak můžu synchronizovat nebo sdílet obrázky mezi různými zařízeními?

V rodičovské sekci Edudadoo pomocí ikony obálky zabalíš album do souboru, který pak můžeš poslat třeba mailem, AirDropem, nahráním na Google Drive, iCloud, nebo na svůj web. Konkrétní možnosti záleží na tvém zařízení. V každém případě se takto odeslaná data dostávají mimo Edudadoo a je jen na tobě, kdo k nim bude mít přístup.

Takto vytvořený soubor s albem jednoduše otevřeš v appce Edudadoo. Aby se nové obrázky nahrály, je potřeba projít bránou do rodičovské sekce a odtam vše schválit. Schválením buď přidáš nové album, nebo můžeš obrázky přidat do některého z už existujících alb. Pokud už v Edudadoo máš album se stejným jménem, nabídne ti appka jeho rozšíření automaticky.

Edudadoo v tuto chvíli neprovozuje vlastní servery, protože zpracování dat, která se mohou týkat dětí, je extrémně zatížené byrokracií.

Na čem Edudadoo pustím?

Edudadoo jede na tabletech i telefonech se systémy iOS a Android. Na tabletu si ale děti pohrají lépe, než na malém telefonu.

Minimální verze iOS je 11.0, minimální verze Androidu je 4.4. Zařízení s Androidem musí mít procesor ARM (minimálně ARMv7 s podporou NEON). Procesory Atom bohužel podporované nejsou.

Proč není celé Edudadoo zadarmo? Co dostanu v plné verzi?

Edudadoo můžeš stáhnout a vyzkoušet zdarma. Všechny hry, spousta obrázků, i přidání několika vlastních fotek a zvuků. K tomu je navíc zdarma plný web příběhů, omalovánekvystřihovánek!

Do appky pro děti fakt nechci dávat reklamy, ale zlepšování stojí hodně času a energie. Po zakoupení se odemče hromada dalších originálních obrázků a možnost přidávání neomezeného množství vlastních. Všechno jen za 199 Kč. Jednou a napořád!

Můžu za plnou verzi zaplatit převodem? Nechci zadávat kartu do telefonu.

Bohužel ne. Apple a Google toto nejen že neumožňují, ale přímo to zakazují. Tyto firmy si z platby strhávají 15-30% za to, že je Edudadoo v jejich obchodech vidět. Tak to ale mají všichni.

Jak zakoupit plnou verzi v Apple School Manageru?

Apple School Manager se bohužel nekamarádí s nákupy v aplikaci, které pro odemčení používá Edudadoo. Proto existuje speciální verze Edudadoo pro školy, která je placená při nákupu a rovnou plně odemčená. Kounkni, jak Edudadoo pro školy přidat do tvého Apple School Manageru.

Nemůžu fotit! Nemůžu nahrávat zvuk!

Edudadoo potřebuje tvůj souhlas s používáním kamery a mikrofonu. Jestli appka souhlas nedostala při prvním dotazu, musíš jít do nastavení systému a přístup povolit tam. Je to tak schválně, aby si tvoje děti samy nepovolily něco, co ty nechceš.

Jednou ze známých chyb je, že na některých velmi starých Androidech nestartuje v appce kamera. Je to bohužel chyba v Unity, které používám k tvormě appky. Chybu mi po nahlášení potvrdili, ale dodnes neopravili.

Další dotazy?

Koukni do naší Facebookové skupiny! Jestli nedostaneš odpověď tam, odpovím co nejdřív na info@edudadoo.cz.

Facebook icon Instagram icon Youtube icon
Stáhnout v App Store Nyní na Google Play
Pětihvězdičkový certifikát na Educational App Store